Mesafeli Satış Sözleşmesi
GİRİŞ YAP

veya üye ol

Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu satış sözleşmesi bir yandan, eticaret.groseri.com.tr (sitemiz) internet adresinden elektronik ortamda verilen sipariş listesinin satışı ve teslimi, öte yandan, müşteri yükümlülükleri ile ilgili hükümleri içerir.

1-     Sitemiz’ den 18 yaşını doldurmamış kimseler alışveriş yapamazlar.

2-     Sipariş listesinde siparişi verilen bütün ürünlerin adı, cinsi, adedi, fiyatı, KDV’si ve varsa diğer eklenti yada indirimler mevcuttur. Siparişi veren müşteri bu siparişi onayladığı anda bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılır.

3-     Ürünlerin fiyatı, döviz cinsi, KDV oranı ve dahil olup olmadığı, teslimat süresi, iade ve garanti şartları, kargo ücreti, indirim ve taksit seçenekleri ürün özelliklerinde açık olarak belirtilmiştir.

4-     Ürün resimlerinin ürünü mümkün olduğu kadar yansıtmasına özen gösterilmiştir. Ancak yine de bazı ürünler resimleri ile bazı farklılıklar gösterebilir.

5-     Dövizler, siparişin onaylandığı günkü TC Merkez Bankası Döviz Satış kurundan TL’ye çevrilir.

6-     Siparişin verildiği an ise kredi kartından onayın alındığı yada banka havalesinin hesabımıza intikal ettiği bilgisinin firmamıza ulaştığı andır. Sipariş onaylandığında müşteriye bu bilgiyi içeren bir e-posta otomatik olarak gönderilmektedir.

7-     Her siparişe sistem tarafından ayrı bir sipariş numarası verilmektedir. Siparişlerin durumunu müşteri bu numara ile karışıklığa meydan vermeden kolayca takip edebilir.

8-     Sipariş ve fatura teslimat adresleri müşteri tarafından açıkça belirtilmelidir. Adres bilgisinde eksiklik olan siparişler işleme konulamaz.

9- Hafta içi 19:00’a kadar onaylanan siparişler aynı gün, 19:00’dan sonra onaylananlar ertesi gün işleme konulur.

10- Siparişin verildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin yada her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen yada tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve nakil tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

11- Ürünün sipariş tarihinde üretici yada ithalatçının elinde olmaması ve üretiminin yada ithalatının durdurulmuş olması da mücbir sebep kapsamına girer. Bu durumda müşteri isterse, siparişini ürün gelene kadar bekletebilir. İsterse parası iade edilir. Ya da iade miktarı kadar hediye çeki düzenlenir.

12- Yanlışlıkla alınan her ürün için genel iade süresi fatura tarihinden itibaren 7 gündür. Bu süre içerisinde, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilemez. Ürünün ancak tekrar satılabilir olma durumunu bozmadan iade edilmesi mümkündür. Müşteri iade için herhangi bir neden belirtmek zorunda değildir. İade durumunda tüm kargo bedelleri müşteri tarafından ödenir. Mal bedeli ise müşteri isterse nakit olarak iade edilir. Ya da iade miktarı kadar hediye çeki düzenlenir. Nakit iade; ürün kredi kartı ile alınmış ise fatura tarihinden 4 hafta sonra, ödemesi nakit havale ile yapılmışsa iade kabul edilir edilmez yapılır. 

13- İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. Bazı ürünlerin özellikleri nedeni ile iadesi mümkün olamamaktadır. (Taze gıda, kişisel kullanıma mahsus ürünler, siparişe göre üretilen mallar gibi) Bu gurup ürünlerin açıklamasında bu konu ile ilgili bilgi mevcuttur.

14- Alınan ürünlerin garanti bilgileri müşteri tarafından alımdan önce dikkat edilmelidir. Yerinde garanti yada servis merkezinde garanti ibarelerine göre garanti verme tarzları firmalara göre farklılık gösterebilir. Aldığınız ürünlerin garanti koşulları ithalatçı/üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Ürünlerle gelen ürün kılavuzlarını mutlaka okuyunuz yada ürün faturası ile gelen teknik destek danışma hattını arayıp bilgi alınız.

15- Ürünün kusurlu olması yada arızası durumunda ürün faturanızla birlikte ürün teknik servislerine başvurmanız halinde, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti müşteri yerinde yada servis noktalarında alabilirsiniz. Ürün için size en yakın servis noktasına ulaşmak için faturanız ile gelen yada sitemizde ilan edilen numaraları aramanız yeterlidir. Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır. Sitemiz, ithalatçı/üretici firma tarafından müşteriye verilen yeni/muadil ürünün tesliminde, gerektiği takdirde yeni evraklar tanzim etme ve/veya isteme, gerekli hallerde kargo bedeli alma hakkını saklı tutar.

16- Sitemizdeki yazım yanlışlıklarından dolayı oluşan hatalar iki tarafı da bağlamaz.

17- Sitemizden yeniden satışa yönelik toptan alımlara onay verilmemektedir.

TESLİMAT

1-     Sitemizden alınan ürünler adrese teslim olarak gönderilmektedir.

2-     Siparişlerden Kargo Bedeli alınmamaktadır.

3-     Ürünleri kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayıp tekrar iade ediniz.

ÜYELİK

1-     Sitemize üye olmak ücretsizdir. 18 yaşından büyük herkes kolayca üye olabilir.

2-     Sitemizden üye olmadan da alışveriş yapılabilir.

3-     Üye olurken sizden istenen e-posta adresinin güncel kullandığınız bir adres olması gerekmektedir. Çünkü adresinize gönderilen linki tıklayarak ancak üyeliğiniz aktif duruma geçmektedir. Ulaşamayacağınız bir adresi vermeniz durumunda üyeliğinizin başlaması mümkün olmamaktadır.

4-     Üye olurken bilgiler bir defaya mahsus alınmakta, aynı bilgiler bir daha sorulmamaktadır. Sadece güncelleme gerekirse değiştirilmektedir.

GÜVENLİK

1-     Sitemiz, 128 bit SSL* sertifikasına sahiptir.

2-     SSL güvenlik sistemi sayesinde, sitemizdeki kredi kartı bilgilerinin girilmesi için özel düzenlenmiş alana yazılı bilgiler müşteriden başka kimse tarafından görülemez. Banka tarafından onay otomatik olarak verilir. Ve bu bilgiler hiçbir yerde saklanmaz.

3-     Müşterinin dikkat etmesi gereken en önemli husus, kredi kartı bilgilerini asla yazışmalarda kullanmaması ve kredi kartı bilgileri için ayrılan özel alan dışında e-posta mesajları ve benzeri hiçbir yere yazmamasıdır.